Přehled tisku: obce nečerpají dotace na sociální bydlení a bezdomovci vzorně pečují o své psy

Ve čtvrtečních novinách se dočtete o tom, že pražský magistrát zrušil IT zakázky za 103 milionů korun. Dotační program na sociální byty zatím obce moc nečerpají kvůli přísným podmínkám. A bezdomovci podle veterinářů dobře pečují o své psy. Přehled čtvrtečního tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Ústí nad Labem se zavírají dvě ubytovny, chodba v Modré ubytovně

Do dotačního programu na výstavbu sociálních bytů a domů se zatím zapojila pouhá desítka obcí (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Deník N

Pražský magistrát zrušil IT zakázky za 103 miliony korun, informuje Deník N. Podle radních a primátora Zdeňka Hřiba z Pirátů byly projekty předražené a nekoncepční. S tím nesouhlasí předchozí vedení hlavního města, které zakázky připravovalo.

Praha podle Deníku N zrušila pět projektů, šlo třeba o zakázky na centrální systém elektronického ověřování dokumentů nebo na vývoj aplikací pro intranet magistrátu. Dalších šest zakázek v hodnotě 144 milionů korun navíc radní pozastavili nebo změnili.

E15

Do dotačního programu na výstavbu sociálních bytů a domů se zatím zapojila pouhá desítka obcí, upozorňuje na deník E15. Dotační výzvu vyhlásilo ministerstvo pro místní rozvoj letos v květnu. Resort chce programem nahradit chybějící zákon o sociálním bydlení. Podle starostů jsou ale podmínky příliš přísné.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová z hnutí ANO argumentuje tím, že není možné očekávat větší množství projektů hned po vyhlášení výzvy. Kvůli nutnosti předložení projektové dokumentace a rozpočtu prý počítá s pozvolným nárůstem žádostí o dotace a úvěry.

Program by měl obcím pomáhat se stavbou dostupných nájemních bytů pro nejchudší obyvatele. V bytové nouzi je teď v Česku podle ministerstva zhruba 70 tisíc domácností, informuje E15.

Mladá fronta Dnes

V Česku přibývá lidí, kteří mění práci nebo o změně aspoň přemýšlejí, všímá si Mf Dnes. Podle průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad zaměstnání v posledních šesti měsících změnila víc než pětina Čechů. Za lepším platem nebo benefity odcházejí nejčastěji muži ve věku 25 až 34 let.

Ministerstvo chce zjednodušit systém dávek na bydlení, plánuje i větší prověřování žadatelů

Číst článek

Hospodářské noviny

České start-upy se snaží motivovat své zaměstnance tím, že jim ve firmě nabízejí podíl. Tématu se věnují Hospodářské noviny. Díky vlastnictví podílu můžou zaměstnanci získat peníze při prodeji firmy investorovi nebo při vstupu na burzu. Tím se může vyvážit jejich nižší mzda oproti zavedené firmě.

Regionální Deník

Úředníci a lékaři posuzující nároky lidí na dávky z důchodového a nemocenského pojištění by měli dostávat zvláštní příplatek. Deník píše, že s tím počítá novela nařízení vlády o platových poměrech státních zaměstnanců. Polepšit by si měli i úředníci, kteří se podílejí na sepisování žádostí o invalidní nebo starobní důchod. Výši příspěvku určí zaměstnavatel.

Ministerstvo práce a sociálních věcí tvrdí, že zaměstnanci těchto úřadů musí čelit vyšší neuropsychické zátěži, protože jednají s občany v emocionálně vypjaté situaci. O důchody totiž podle resortu žádají hlavně lidé, kterým se zhoršil zdravotní stav nebo utrpěli ztrátu blízké osoby.

Interaktivní mapa bytové nouze: Prahu trápí bezdomovectví, Ostravu byty v žalostném stavu

Číst článek

Zaměstnanci posuzující oprávněnost dávek zase musí rychle reagovat na širokou škálu odborných dotazů a i v takových případech můžou být pojištěnci ve vypjaté emocionální situaci.

Právo

Bezdomovci se podle veterinářů vzorně starají o své psy, dočíst se o tom můžete v deníku Právo. Čtyřnohé mazlíčky lidí bez domova už téměř deset let zdarma očkuje proti vzteklině organizace Veterináři bez hranic. Vakcíny hradí z darů.

Podle ředitele Veterinářů bez hranic Davida Modrého jsou psi pro bezdomovce životními parťáky, a proto se o ně starají bezchybně. Taková zvířata jsou proto podle Modrého dobře živená a ve výtečné fyzické kondici. Často jde o křížence větších plemen nebo o jezevčíky. Právo píše, že psi žijící se svými pány na ulici jsou zvyklí na celodenní kontakt s člověkem, a proto se snadno nechají naočkovat.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme