Biatlonista Michal Šlesingr dojel ve sprintu SP třetí

Michal Šlesingr doběhl ve sprintu na 10 kilometrů Světového poháru v německém Oberhofu na třetím místě. Vyhrál Nor Tarjei Bö, druhý doběhl domácí Peiffer.

Michal Šlesingr nejprve dovezl českou štafetu na druhém místě a následně přidal třetí příčku ve sprintu | Zdroj: ČTK

Český biatlonista navázal v deštivém závodu na výborný výsledek štafety, která ve středu skončila na druhém místě.

Šlesingr se výborně vyrovnal se střelbou, ve které ani jednou neminul terč a nemusel na trestné kolo. Už po střelbě vleže, figuroval na třetí příčce s mírnou ztrátou na vedoucí duo Bö, Peiffer. Společně s nimi ale mělo čistý zápis dalších 12 závodníků.

Na druhou střelbu ve stoje přijížděl Šlesingr stále na třetí pozici. Všechny terče sestřelil a odjížděl na druhé pozici se ztrátou pěti vteřin na vedoucího Böho.

V závěrečném tříkilometrovém okruhu ale neodolal náporu domácího Peiffera, kterého publikum dohnalo k fantastickému výkonu, a německý biatlonista se jim odvděčil stříbrnou příčkou.

Pro Šlesingra znamená třetí příčka nejlepší umístění v sezóně a představí se v Oberhofu také v závodu s hromadným startem, který je určen pro třicet nejlepších biatlonistů v průběžném pořadí Světového poháru.

Díky 38. místu bodoval i Jaroslav Soukup, přestože chyboval celkem čtyřikrát. Ondřej Moravec byl s šesti chybami hodnocen na 73. místě, Zdeněk Vítek ještě ještě o osm příček za ním.

Světový pohár v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Muži - sprint na 10 km:
1. Bö (Nor.) 25:49,7 (1 tr. okruh), 2. Peiffer (Něm.) -16,7 (1), 3. Šlesingr (ČR) -20,7 (0), 4. Čerezov -40,1 (0), 5. Makovějev (oba Rus.) -1:00,5 (1), 6. Landertinger (Rak.) -1:05,2 (1), 7. Weger (Švýc.) -1:17,1 (0), 8. Svendsen (Nor.) -1:27,8 (3), 9. Bergman (Švéd.) -1:29,5 (1), 10. Habert (Fr.) -1:30,8 (1), ...38. Soukup -2:31,4 (4), 73. Moravec -3:50,7 (6), 81. Vítek (všichni ČR) -4:21,9 (5).