Kulturně společenský kontejner má oživit Kampu

Původně měl oživit Letenskou pláň, dnes je jasné, že místo u kyvadla zůstane prázdné. Kulturně společenský kontejner nesplnil podmínky stavebního povolení Prahy 7. Přesto o něj Pražané nepřijdou. Autoři projektu našli společně s magistrátem nové místo. Už v úterý ho otevřou u Hergetovy cihelny na Kampě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čertovka | Foto: Milena Píchová

Kontejner postaví autoři na nábřeží kousek od Čertovky přímo v místech bývalého říčního brodu.

„Místo je to krásné, je to kousek od řeky, od malé pláže, kde lidé krmí labutě. Je tam hezký výhled na řeku. Úplně ideálně vyhovuje všem našim požadavkům," říká člen občanského sdružení Containall Jan Faltys.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kontejner u Čertovky se zajímala Magdaléna Medková

Projekt měl původně na začátku května vyrůst u kyvadla na Letenské pláni. Autoři ale od Prahy 7 nedostali stavební povolení.

„Hlavní problém byl ten, že my jako kontejner jsme se přes všechna povolení stali stavbou trvalou. A jakožto stavba trvalá bychom museli mít přivedenou elektřinu pod zemí. Jenže Letná je park a v parku se nedá kopat. Tudíž jsme se dostali do patové situace.“

Občanské sdružení proto začalo jednat s Prahou o jiném místě. Magistrát autorům nabídl pozemek na Malé Straně, který má ve svém vlastnictví.

„Podle mého názoru je malinko horší než ten původní oficiální. Tam se to hodilo jak projekčně, tak podle mě i atmosférou. Na Malé Straně může být i určitou skupinou občanů vnímaný negativně, nicméně v rámci nouze bylo takto dočasné řešení nalezeno,“ říká pražský primátor Tomáš Hudeček z Top 09.

„Zdá se nám, že to nové místo si také žádá určité oživení a doufáme, že náš kontejner bude ten prostor, který to oživí,“ dodává Faltys.

Polyfunkční kontejner vyroste na Malé straně v úterý 23. července. Autoři v něm budou do poloviny srpna pořádat kulturní a společenské akce.

„Containall je forma, která si klade za cíl ukázat veřejnosti aktivity neziskových společností. Bude to probíhat formou seminářů, workshopů, promítání a dalších akcí.“

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme