Čeští manažeři uspěli lépe než jejich polští kolegové

Šéf polské rafinérie Orlen Igor Chalupec, která převzala český Unipetrol, pozitivně hodnotí úroveň českých manažerů. PKN Orlen si nechal vypracovat porovnání profesionální úrovně českých a polských manažerů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerpací stanice Orlen

Čerpací stanice Orlen | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Pokud jde o polské ředitele, jejich výsledky byly průměrné, řekl Igor Chalupec listu Rzeczpospolita. V Čechách dopadlo hodnocení lépe. Šéf Orlenu to přičítá nižšímu věku ředitelů a manažerů. Mladší vedoucí pracovníci jsou podle něj podnikavější a otevřenější změnám.

Polští manažeři zvláště ti, kteří řídí přímo výrobu, jsou zase lepšími odborníky na petrochemickou výrobu a mají větší znalosti o svém oboru.

Igor Chalupec ale připouští, že v koncernu existovaly politické tlaky. Vládnoucí strany dosazovaly na lukrativní místa své funkcionáře, kteří nebyli vždy těmi nejlepšími řediteli. Chalupec by proto chtěl plocký koncern odpolitizovat a zvýšit odbornou úroveň na řídícím stupni.

Martin Dorazín, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme