Desítky hobbymarketů Baumax v Česku a na Slovensku údajně koupí OBI

Rakouský řetězec hobbymarketů Baumax v Česku končí, údajně ho koupí OBI. Konkurenční společnost z Německa by měla převzít desítky prodejen v České republice a na Slovensku. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura APA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hobbymarket bauMax | Foto: Alena Palečková

Řetězec Baumax se už delší dobu potýká s miliardovými ztrátami. V roce 2013 společnost zaznamenala ztrátu skoro 200 milionů eur, tedy v přepočtu přes pět miliard korun.

Za problémy stojí hlavně expanze do východní Evropy. Už loni firma oznámila prodeje svých poboček v Rumunsku a Bulharsku a stáhla se také z Turecka. Letos následovalo Maďarsko a Chorvatsko.

Původně se firma chtěla zbavit pouze ztrátových obchodů. Jenže právě v Česku se firmě nedaří už pátým rokem za sebou. Celkem by společnost OBI měla převzít 38 obchodů pro kutily v Česku i na Slovensku.

Jestli bude značka Baumax pokračovat dál i pod novým majitelem, zatím není jasné. Zástupci řetězce totiž zprávu odmítli komentovat.

Baumax není jediným rakouským řetězcem, který v Česku skončí. Kvůli tvrdému konkurenčnímu boji nedávno opustil český trh i SPAR. Ten koupila nizozemská společnost Ahold, která je v Česku známá svými prodejnami Albert.

Za padesát supermarketů a hypermarketů firma zaplatila přes pět miliard korun a stala se tak v počtu obchodů největším maloobchodním prodejcem potravin v Česku.

V poslední době se spekuluje i o odchodu obchodního řetězce Tesco, kterému v posledních letech klesají prodeje.

O možném prodeji informoval nedávno slovenský deník SME. Na seznamu kupců se objevilo hned několik zájemců. Mluví se o konkurentech Ahold, Penny, Billa nebo dokonce o vstupu amerického Wallmartu. A spekuluje se i o Agrofertu.

Zuzana Švejdová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme