Diplomaté budou víc pomáhat exportérům

Čeští vývozci se dočkají větší podpory od diplomatů. Ministerstvo průmyslu ve spolupráci s resortem zahraničí připravuje nový projekt podpory našeho vývozu. Exportéři by měli získávat od českých zastupitelských úřadů potřebné informace pro rozvoj firem a expanzi do nových teritorií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výrobní hala | Foto: Jan Rosenauer

Cílem společného projektu ministerstev průmyslu a zahraničí je zlepšit pověst českých výrobků v zahraničí. "Máme tím na mysli zvyšovat konkurenceschopnost České republiky, orientovat se na vyspělé trhy, nikoli vymetat pavučiny v takových těch zatuchlých koutech světa v domnění, že tam obstojíme s výrobky, které nebyly inovovány deset patnáct let," říká náměstek ministra zahraničí Jan Winkler.

Podle něj je vytipováno 15 zemí, kde se všechno vyzkouší. Jde například o Francii, Španělsko, Rusko nebo Egypt.

"Chceme se zaměřit na určitá klíčová teritoria, jít po nich tak, aby tam byly viditelné efekty," doplňuje náměstek ministra průmyslu Martin Tlapa s tím, že exportéry podporují všechny země Evropské unie.

Cílem českého plánu je poskytnout podnikatelům všechny informace pokud možno na jednom místě a v co možná nejkratším čase.

Dušan Valenta, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme