Hello Kitty slaví 40 let, bílá kočka vydělává miliardy dolarů

Nejbohatší kočka světa slaví kulaté narozeniny. Hello Kitty se před čtyřiceti lety zrodila v Japonsku. Produkty s touto postavičkou od té doby doslova dobyly svět a dnes vydělávají miliardy dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hello Kitty | Zdroj: ČTK

Bílou kočku s červenou mašlí vytvořila japonská designérka Juko Šimizu pro společnost Sanrio.

Kitty spatřila světlo světa 1. listopadu 1974. O dva roky později se začala prodávat ve Spojených státech, a tím si zajistila nesmrtelnou slávu.

Symbol japonské pop kultury se poprvé objevil na plastové peněžence. Zejména mladé dívky si ho rychle oblíbily.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hello Kitty slaví čtyřicáté narozeniny. Bílá kočka s červenou mašlí se zrodila v Japonsku. Podrobnosti zjišťoval Robert Mikoláš.

V obchodech se tak postupně prodávaly další a další výrobky, na kterých mává rukou dětem i dospělým dobrosrdečná postavička milující maminčin jablečný koláč.

Alespoň tak to tvrdí majitelé Kitty, kteří nezapomněli ani na její rodinu. Kitty tak má dvojče Mimmi a miluje hudbu, umění a angličtinu.

Od roku 1987 můžou fanoušci vidět Hello Kitty také v animovaných seriálech. Geometrickou řadou se šíří i počet produktů, které nesou její jméno a nejčastěji se nabízejí v růžovo-bílé barvě.

Zájemci mohou s motivem japonské kočky koupit například pouzdra na mobilní telefony, kabelky, deštníky, boty, laptopy, spodní prádlo nebo různé pamlsky jako sušenky, jogurty a zmrzliny. Dokonce lze sehnat hračku v podobě samopalu AK-47 s logem Hello Kitty.

Svět je touto postavičkou dnes už tak poblázněn, že prodej předmětů s bílou kočkou už představuje sedmimiliardový byznys.

Hello Kitty | Foto: Reuters

Robert Mikoláš, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme