Microsoft na burze prudce ztrácí. Jeho akcie klesají téměř o 10 procent

Akcie americké společnosti Microsoft prudce klesají. Investoři reagují na hospodářské výsledky podniku, které nedopadly podle očekávání. Hodnota akcií začala klesat okamžitě po otevření burzy a jejich propad dosahuje už téměř 10 procent, což je u silného a velmi sledovaného titulu nebývalý pokles.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella | Zdroj: Reuters

Investoři počítali s tím, že čistý zisk Microsoftu bude vyšší, než jaký společnost zveřejnila. Ve druhém finančním čtvrtletí se meziročně propadl o více než desetinu, v přepočtu na 145 miliard korun.

Společnosti navíc klesl prodej licencí ještě výrazněji, než čekali analytici.

K poklesu čistého zisku přispěl slabý prodej osobních počítačů, který tlumí poptávku po operačním systému Windows. Společnost ale pocítila i nepříznivé důsledky silného kurzu dolaru.

Microsoft minulý týden představil novou verzi operačního systému Windows, který by jí mohl zlepšit pozici na trhu v oblasti chytrých telefonů. Společnost v tomto směru válcují konkurenti Google a Apple.

Systém Windows Phone podle výzkumu společnosti IDC loni používaly jen necelá tři procenta lidí s chytrými telefony.

Série hospodářských výsledků velkých amerických firem pokračuje i dnes. Investoři se po zavření burz v Americe, to znamená po 22. hodině našeho času, dočkají mimo jiné i údajů od společnosti Apple.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme