Penta zvýšila nabídku

Česko-slovenská finanční skupina Penta se rozhodla zvýšit finanční nabídku za prodej státního podílu ve společnosti Severočeské doly. Podle zatím stále nepotvrzených informací se Penta ocitla na druhém místě žebříčku, který včera sestavila mezirezortní komise a podle kterého bude zřejmě vláda vybírat vítěze výběrového řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolesové rýpadlo | Foto: Unex

Jak Radiožurnálu řekl mediální zástupce Penty Pavel Novák, chce Penta státu nabídnout kromě kvalitního podnikatelského plánu, také nejvyšší cenu ze všech zájemců.

"Projektujeme akvizici severočeských dolů jako nejvýznamnější strategickou investici Penty s dlouhodobým výhledem a naše nabídka dále počítá i s udržením zaměstnanosti, zachováním objemu těžby a s projekty na podporu příslušného regionu," uvedl Novák.

Novák nicméně odmítl sdělit výši nabídky, kterou chce Penta státu dát. Zatím nejvyšší nabídku prý dostala vláda od skupiny J and T - téměř 7 miliard korun.

Milan Kopp, David Vandrovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme