Plyn v lednu mírně podraží

Nižší ceny za plyn nám už dlouho nevydrží. Od ledna totiž bude zemní plyn opět dražší. Ceny se pro domácnosti zvednou o čtyři procenta. Elektřina ale naopak v některých regionech zlevní, a to až o 9 procent. Energetický regulační úřad vydá podle Jarmily Lehnerové podrobnější cenová rozhodnutí až koncem listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plynový hořák | Foto: MORA Moravia, a. s.

"V sektoru plynárenství dojde k mírnému nárůstu cen zemního plynu pro všechny konečné spotřebitele, a to v důsledku zvýšení cen ropných produktů, to znamená lehkých a těžkých topných olejů, a také kvůli mírnému zhoršení kursu koruny vůči americkému dolaru na začátku čtvrtého čtvrtletí letošního roku. Jde o rozhodující faktory, které ovlivňují cenu zemního plynu," řekla Radiožurnálu Lehnerová.

Energetický regulační úřad může upravovat ceny plynu každé čtvrtletí. Letos v dubnu vůbec poprvé ceny pro domácnosti snížil o 8 procent. O víc jak 7 procent pak v průměru zlevnil plyn v říjnu.

Marika Táborská, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme