Plyn v lednu mírně podraží

Nižší ceny za plyn nám už dlouho nevydrží. Od ledna totiž bude zemní plyn opět dražší. Ceny se pro domácnosti zvednou o čtyři procenta. Elektřina ale naopak v některých regionech zlevní, a to až o 9 procent. Energetický regulační úřad vydá podle Jarmily Lehnerové podrobnější cenová rozhodnutí až koncem listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plynový hořák | Foto: MORA Moravia, a. s.

"V sektoru plynárenství dojde k mírnému nárůstu cen zemního plynu pro všechny konečné spotřebitele, a to v důsledku zvýšení cen ropných produktů, to znamená lehkých a těžkých topných olejů, a také kvůli mírnému zhoršení kursu koruny vůči americkému dolaru na začátku čtvrtého čtvrtletí letošního roku. Jde o rozhodující faktory, které ovlivňují cenu zemního plynu," řekla Radiožurnálu Lehnerová.

Energetický regulační úřad může upravovat ceny plynu každé čtvrtletí. Letos v dubnu vůbec poprvé ceny pro domácnosti snížil o 8 procent. O víc jak 7 procent pak v průměru zlevnil plyn v říjnu.

Marika Táborská, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme