Stát zatím Madetu neprodal

Stát neprodal svůj podíl v Madetě. V potravinářské firmě, dříve známé jako Jihočeské mlékárny, drží i nadále 34 procenta akcií. Přestože podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond projednal jednotlivé nabídky, byla pouze předána jejich analýza ministrovi zemědělství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sýr | Foto: Ősterreichwerbung

Podle Kováře sice nabídky na koupi podány byly, ale žádný nový investor zatím do Madety nevstoupí. "Členové představenstva projednali jednotlivé nabídky a jejich analýza byla předána ministrovi zemědělství. Pokud by došlo k rozhodnutí o prodeji akcií fondu, tak by bylo logické, aby zájemci o akcie byli vybíráni ze zástupců dodavatelů mléka, tedy odbytových organizací. To je veškerý výstup z jednání."

Mluvčí jeho resortu Pavel Kovář ale připustil, že zájem o státní podíl v Madetě mají především současní dodavatelé mléka. "Žádný termín dalšího postupu nebyl určen. Povinností představenstva bylo projednat tyto nabídky, a proto členové představenstva tak učinili."

Markéta Kaclová, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme