V. Klaus apeluje na řešení krize veřejných financí

ODS podmiňuje jednání o státním rozpočtu na příští rok předložením návrhu na řešení schodku veřejných financí. ČSSD se k tomu zavázala v březnu na schůzce o dodatcích k opoziční smlouvě. V exkluzivním rozhovoru pro ČRo 1 - Radiožurnál předseda ODS Václav Klaus upozornil, že musí jít o dlouhodobý projekt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V němž bude pokračovat i další vláda v příštích letech. Sociální demokraté však podle něho zatím myslí pouze na volby v příštím roce. Podle Václava Klause se budou sociální demokraté zdráhat přiznat, že se veřejné finance dostaly do krizové situace, která vyžaduje nutné, zásadní a nelehké řešení, které jim nezávidí.

Václav Klaus to nezávidí zejména nové vládě vzešlé z červnových voleb v roce 2002, protože ta bude muset předstoupit před občany a říci: " Tak se tady čtyři roky nějak hospodařilo a teď se s tím bude muset něco dělat." To není líbivá věc a socialisté o tom nechtějí slyšet. Podle Václava Klause totiž žijí ještě tím rokem, po který budou vládnout.

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme