Zemřel herec a dabér Petr Oliva, český hlas Roberta Redforda. Bylo mu 75 let

Ve věku 75 let zemřel herec a dabér Petr Oliva. Informaci Radiožurnálu potvrdila produkční Divadla Radka Brzobohatého Radka Rüster. Právě tady Oliva v posledních letech působil. Kromě divadla si zahrál i v televizních seriálech Hříšní lidé města pražského nebo Sanitka.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Petr Oliva s manželkou Dagmar Čárovou na snímku z února 2018.

Herec Petr Oliva s manželkou Dagmar Čárovou na snímku z února 2018. | Foto: 0398045211 | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Mnoho rolí ztvárnil i v celovečerních filmech a pohádkách. Proslavil se taky svým hlasem. Ten Petr Oliva propůjčil Robertu Redfordovi, Paolu Villaggimu či Bodiemu z britského seriálu Profesionálové.

„Tato zpráva nás velice zasáhla. Petře, budeme vždy vzpomínat s láskou. Nikdy nám nepřestanete chybět!“ uvedlo divadlo.

Herectví i režie

Petr Oliva, který by 14. února oslavil 76. narozeniny, debutoval po absolutoriu pražské DAMU ve filmu Atentát v roce 1964. Poté ho diváci mohli vidět v komedii Půlnoční kolona či historických snímcích Čas lásky a naděje a Záchvěv strachu.

Více pracoval ale v televizi, hrál v mnoha televizních inscenacích, známý je především ze seriálů Třicet případů majora Zemana, Okres na severu či Sanitka. Hrál také v Pojišťovně štěstí a v Ordinaci v růžové zahradě 2.

Ve věku 85 let zemřel Luděk Munzar, dlouholetý člen činohry Národního divadla

Číst článek

Do prvního divadelního angažmá nastoupil do Divadla Jaroslava Průchy v Kladně, poté na dvacet let zakotvil v pražském Divadle E. F. Buriana, kde vynikl například ve hrách Peer Gynt, Král Lear, Rváč nebo Žebrácká opera.

V poslední době vystupoval v Divadle Radka Brzobohatého, Divadle Blaník nebo Společnosti J. Jurištové. V Redutě si pak vyzkoušel i divadelní režii v inscenacích Divadelní román a Domácí představení. V roce 1997 založil Pražské (ne)závislé divadlo, které ovšem nemělo dlouhého trvání.

mac, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme