Kevin Spacey čelí obvinění ze sexuálního obtěžování chlapce. 'Nepamatuji si to,' brání se herec

Aféra známého amerického producenta Harveyho Weinsteina, kterého ze znásilnění obvinilo několik žen, přiměla řadu obětí sexuálního zneužívání svěřit se se svými traumaty. Jedno z obvinění dostihlo i hollywoodskou oscarovou hvězdu Kevina Spaceyho. Americký herec Anthony Rapp tvrdí, že když mu bylo 14 let, tak se ho Spacey pokusil svést.

Tento článek je více než rok starý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kevin Spacey

Kevin Spacey | Zdroj: Reuters

Spacey prohlásil, že si na událost, která je stará několik desítek let, nepamatuje, i tak se ale omluvil. V pondělí to napsal portál BBC.

"Zvedl mě, jako ženich zvedá nevěstu, když ji přenáší přes práh společné domácnosti. Nejdříve jsem se nijak neošíval, protože jsem nevěděl, co se to děje. Pak si na mě lehl," řekl nyní už 46letý Rapp v rozhovoru s portálem BuzzFeed News o události, která se stala v roce 1986 během večírku ve Spaceyho bytě.

"Pokoušel se mě svést, bylo mi jasné, že mu jde o sex," dodal na adresu hvězdného herce, kterému tehdy bylo 26 let.

'Nevhodné opilecké chování'

"Upřímně si to nepamatuji," uvedl v prohlášení 58letý Spacey. "Pokud jsem se skutečně choval tak, jak popisuje, dlužím mu nejhlubší omluvu za hrubě nevhodné opilecké chování," dodal.

O Spaceym se dlouho spekulovalo, že je homosexuál. K tomu Spacey nyní poznamenal, že měl vztahy s muži i ženami, ale že se nakonec rozhodl žít jako gay.

Spacey je hollywoodskou hvězdou první kategorie, známý je mimo jiné z filmů Sedm (1995), Obvyklí podezřelí (1995), Americká krása (1999) nebo ze seriálu Domek z karet. Rapp, který jako herec působí od dětství, hraje v novém sci-fi seriálu Star Trek: Discovery.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme