Imagine Dragons v Praze představí nové album Evolve. Koncert je vyprodaný

Americká poprocková kapela Imagine Dragons se po dvou letech vrací do Prahy. Fanouškům v pondělí večer představí nové album Evolve. Koncert v pražské O2 areně je dlouho dopředu vyprodaný. Speciálním hostem turné je americká zpěvačka K.Flay, která do Prahy přiveze svoji poslední desku Every Where Is Some Where.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové kapely Imagine Dragons: Dan Reynolds, Ben McKee, Daniel Platzman, and Wayne Sermon | Foto: Andrew Kelly | Zdroj: Reuters

Imagine Dragons dali nové album dohromady před rokem a hned loni v létě některé songy zahráli návštěvníkům festivalu Colours of Ostrava.

Přehrát

00:00 / 00:00

Imagine Dragons v Praze představí nové album Evolve. Koncert je vyprodaný. Téma pro Pavlu Lioliasovou

Kytarista Wayn Sermon tehdy tvrdil, že právě tato třetí deska je ta nejlepší, kterou vytvořili. „Pro nás ano, myslíme si to, ale možná jsme trochu zaujatí,“ prohlásil.

Právě se svým třetím albem se americká poprocková kapela zařadila podle hudebního publicisty Miloše Skalky po bok velkých světových skupin.

„Už to není ta hudební alternativa, která se odehrává v hudebních klubech pro pár desítek nebo pár stovek návštěvníků,“ vysvětluje pro Radiožurnál.

Čtyřčlenná kapela vznikla v roce 2009 a od té doby si našla fanoušky po celém světě. Skalka na Imagine Dragons oceňuje především původní autorskou tvorbu.

Album Evolve

Imagine Dragons vydali desku Evolve loni v červnu. Hned v prvním týdnu se stala nejstreamovanější alternativně-rockovou nahrávkou všech dob. Album dosáhlo na platinové ocenění v pěti zemích, v dalších dvanácti na zlaté. Pilotní singl Believer se držel na první příčce amerického Alternative rádia 12 týdnů a navázal na úspěch skladby Thunder, která nasbírala přes 331 milionů přehrání.

„Když člověk poslouchá to jejich nové album, tak tam je jedna nápaditější písnička než ta druhá. Není tam jen jasný rockový tah na branku, ale je to všechno opřené o velmi silné melodie a velmi dobré vokály,“ přibližuje.

Úspěch zaznamenali Imagine Dragons už svým prvním albem Night Visions vydaným v roce 2012. Singl z této desky Radioactive se udržel na špičkách hitparád 23 týdnů a stal se tak největším hitem roku 2013 ve svém žánru.

Kapela také zvítězila ve dvou kategoriích prestižních cen Grammy - Album roku a Nejlepší rocková nahrávka roku. Jejich druhá deska Smoke + Mirrors vyšla před čtyřmi lety a obsahuje tři úspěšné singly I Bet My Life, Gold a Shots.

Ještě před pěti lety stačil při vystoupení v Praze Imagine Dragons klub SaSaZu, o tři roky později již jejich mixu rocku, alternativy, popu a elektroniky aplaudovala vyprodaná O2 arena. Na pódium pražské O2 areny se kapela Imagine Dragons vrátí v pondělí v osm hodin večer.

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme