Nekonečný příběh zažije českou taneční premiéru

Liberecké Divadlo F.X.Šaldy uvede dnes jako první divadelní scéna v Česku Nikdy nekončící příběh v tanečním provedení. Tanec bude doplňovat i černé divadlo, takže létat, padat a potápět se v říši Fantazie nebude problém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo F. X. Šaldy v Liberci

Neverending story, Unendliche Geschichte, česky Nekonečný příběh byl v roce 1979 vydán prvně v Německu jako fantasy román Michaela Endeho. Příběh malého Benjamina - svými vrstevníky vysmívaného a šikanovaného chlapce, který právě odcizil podivnou knihu v antikvariátu. Vstupuje do ní a prožívá roztodivná dobrodružství při záchraně Říše fantazie byl taky zfilmován, na motivy filmu vnikla taneční performance.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Ivany Bernáthové před vystoupením taneční adaptace Nekonečného příběhu v Liberci

„Jde částečně po myšlence filmu a dotváří to po svém,“ popisuje ředitel divadla F.X. Šaldy Martin Otava připravované vystoupení.

Je to představení pro děti a dospělé, zejména pro ty, kteří se umí zamyslet nad tím, co vše by se mohlo přihodit, kdyby lidé zapomněli snít.

„Byl jsem u samého zrodu představení, když přišla šéfová baletu paní Alena Pešková s myšlenkou, tak jsme hovořili o tom, o čem by to mělo být, pro koho by to mělo být a ona je i spoluautorkou libreta,“ upozorňuje Otava.

Originální hudbu složila skladatelka Gabriela Vermehlo, největší hvězdou představení je sólista Alexej Jurakov.

Ivana Bernáthová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme