Kamion najel do soutěže Mezinárodního filmového festivalu ve Varech

Kamion soutěží v hlavní soutěži karlovarského filmového festivalu. Kanadské civilní rodinné drama, který je podle slov režiséra Rafaëla Ouelleta čirou fikcí. Nicméně režisérův otec je řidič kamionu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamion | Foto: MFF KV

„Pokud jde o mezilidské vztahy a tu práci, tak to vše jsem prožil, ale autobiografie to není,“ říká ve studiu Filmžurnálu režisér Rafaël Ouellet.

Hlavní postavou soutěžního filmu Kamion je vdovec Germain, zkušený řidič kamionu. Jednoho dne se stane účastníkem dopravní nehody, při níž zemře neznámá žena. Od té chvíle se stále více propadá do deprese.

Přehrát

00:00 / 00:00

Režisér Rafaël Ouellet mluvil ve Filmžurnálu o svém filmu Kamion

„Když dělám film, chci něco vyprávět publiku. Chci ty lidi dojmout, chci jim vyprávět příběhy. Chci je šokovat, chci je rozplakat, chci, aby prožívali emoce – pozitivní nebo negativní,“ vyznává se Rafaël Ouellet.

Přiznává, že část narážek ve filmu bude plně srozumitelná jen obyvatelům Quebecku.

Kanadský režisér Rafael Ouellet nepřivezl do Karlových Varů jen svůj soutěžní snímek Kamion.

Rafael Ouellet upozornil i na kanadské studenty, kteří v jeho rodné zemi demonstrují proti plánovanému navýšení školného. Na saku proto nosí červený čtverec...

Rafael Ouellet | Foto: Kateřina Křenová

„Tady jsem se dozvěděl, že to může znamenat něco jiného. Ale s komunismem to nesouvisí. Kanadská vláda chce zvýšit školné. A to o 82 procent,“ vysvětluje.

„Studenti proti tomu samozřejmě protestují a já jejich stávky podporuju, ze zahraničí i režisér Ouellet.
Kamion měl premiéru v neděli 1. července, hraje si i dopoledne 2. července.

Vladimír Kroc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme