Rusové nepustí do kin film Dítě číslo 44. Prý špatně vykresluje život v SSSR

Den před plánovanou premiérou zakázalo Rusko promítání hollywoodského filmu o sériovém vrahovi z 50. let. Snímek prý ukazuje sovětskou společnost ve špatném světle. Zákaz přišel v době, kdy zbývají tři týdny do pompézních oslav konce 2. světové války v Moskvě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

promítačka | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Příběh filmu s názvem Dítě číslo 44 se odehrává na začátku 50. let minulého století, tedy v době stalinského Ruska.

Ukazuje pátrání po sériovém vrahovi, při čemž volně vychází z případu skutečného sovětského vraha a kanibala Andreje Čikatila, který však své zločiny spáchal o několik desítek let později.

Přehrát

00:00 / 00:00

Problémy filmu Dítě 44 v Rusku přiblížil redaktor Vojtěch Berger

Ruským úřadům se snímek Daniela Espinosy, na kterém se podílel i známý režisér a producent Ridley Scott, nelíbí, protože údajně překrucuje historická fakta a ukazuje ruskou povahu v nepěkném světle.

Taková je třeba scéna se sovětským vojákem, který si před tím, než si nechá udělat hrdinskou fotku, sundá ze zápěstí ukradené hodinky.

Ministerstvo kultury navíc nijak nezastírá, že snímek nezapadá do oficiálních oslav konce 2. světové války v Evropě, které se budou konat 9. května v Moskvě. Podle ministerstva není vhodné v tuto dobu pouštět takový film do kin.

Rusové tak z filmu neuvidí oficiální cestou víc, než jen trailer na internetu.

Film vznikl na základě knižního bestselleru Toma Roba Smithe. Část filmu se natáčela i v Praze, například v metru na trase B.

Vojtěch Berger, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme