V Třeboni končí první ročník festivalu Anifilm

Ještě dnes můžete zamířit do Třeboně na Anifilm - mezinárodní festival animovaného filmu. Až do večera poběží projekce krátkých i celovečerních animovaných filmů v divadle J. K. Tyla, v kině Světozor i v městské hale Roháč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filmová technika | Foto: Tomáš Adamec

Ve výstavním sále Pod věží dále pokračují animační dílny pro děti a k vidění je tam zároveň výstava českého komiksu. Hlavní ceny Anifilmu byly v Třeboni rozdány už v sobotu večer.

Režisér a výtvarník Jaromír Plachý sklidil v Třeboni hned dvojí úspěch: nejprve bral 1. cenu v kategorii zakázková a televizní tvorba za hříčku Na větvi a vzápětí běžel na pódium divadla Josefa Kajetána Tyla znovu - pro hlavní cenu Anifilmu.

Odborná porota mu ji udělila za snímek Nunovó tango - originálně pojatý klip na hudbu kapely DVA. Cenu za studentský film si z Třeboně do Bratislavy odváží Michal Meszáros za trojroměrnou animaci krátkého filmu Pružinka. Anifilm také předal Cenu za celoživotní dílo oscarovému režisérovi Gene Deitchovi.

Pavla Kuchtová, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme