Chinaski odstartovali turné. Předskokany jim budou dělat regionální kapely

Skupina Chinaski odstartovala v sobotu večer ve vyprodaném velkomeziříčském klubu Jupiter turné. Možnost zahrát si před plným sálem dali místní kapele MySami a stejný plán chystají i pro ostatní města. O příležitost připojit se jako předskokani na jeden koncert k Chinaski se přihlásilo přes 450 skupin z regionů, které kapela na turné navštíví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turné zahájila skupina Chinaski ve velkomeziříčském klubu | Foto: Olga Štrejbarová

„Ať si zahrají před lidmi, ať s námi zažijí autogramiádu, všechno. Nás zajímali mladí lidi, kteří jsou schopni napsat písničku, text, něco je trápí nebo těší a chtějí to vyzpívat do světa. Takhle my jsme začínali,“ řekl frontman Chinaski Michal Malátný.

Příležitost chce nabídnout mladým skupinám právě kvůli tomu, že si dobře vzpomíná na začátky více než 20 let hrajících Chinaski. „V každém, i malém městě je x kapel, které mlátí do kytar, a já jsem z toho nadšený.“

První koncert nového turné Chinaski ve Velkém Meziříčí začala místní kapela MySami. Její členové spolu hrají rok a půl.

Přehrát

00:00 / 00:00

S kapelou Chinaski i jejich předskokany MySami mluvila po koncertě Olga Štrejbarová

„Byla to strašná euforie, najednou se ve mně uvolnila a chtěl jsem to říct všem z kapely,“ popsal frontman MySami Tomáš Šlefka okamžik, kdy mu zavolali, že vybrali právě je.

Zážitek prý kapelu motivoval.

„Nevzdávejte to, a pokud si s námi chcete zahrát, pošlete video. Máme jedinou podmínku – kapela musí být z regionu a máme rádi, když zpívá česky,“ vzkázal Michal Malátný ostatním mladým skupinám.

Chinaski mají před sebou 15 koncertů. Při každém z nich představí jednu regionální kapelu.

Skupina Chinaski na prvním koncertě svého turné ve Velkém Meziříčí | Foto: Olga Štrejbarová

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme