Do Prahy se vrací Andrea Bocelli. Zazpívá hity z West Side Story i Gladiátora

Do světa filmu zamířil se svou poslední deskou italský tenorista Andrea Bocelli. Album Cinema vydal letos v říjnu a písničky z něj teď představuje na turné. Po koncertě v Budapešti vystoupí dnes večer v pražské O2 areně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Bennett a Andrea Bocelli | Foto: Sony Music

Jednou ze slavných písní, které Andrea Bocelli nazpíval na své nejnovější desce, je třeba Maria z West Side Story. Najdeme na ní ale i melodie z filmu Život je krásný nebo z hollywoodských trháků jako Kmotr nebo Gladiátor.

Většinu z nich dnes slepý pěvec zazpívá i v pražské O2 areně. Podle organizátorky Jany Krátké ale nezapomene ani na ostřílenou vánoční klasiku:

Přehrát

00:00 / 00:00

Andrea Bocelli vystoupí v pražské O2 areně. Českému publiku představí desku Cinema

„První polovina koncertu bude z operních árií – Pucciniho, Verdiho nebo například Schuberta. A druhá polovina bude k desce. Zazní písně známé z West Side Story, Gladiátora, Edity a podobně.“

Na koncertě Bocelli vystoupí s Českým národním symfonickým orchestrem pod vedením Marcella Rotty. Chybět nebudou ani hosté, které si Bocelli vybral převážně ze světa klasické hudby.

„Kubánská sopranistka Maria Aleida, toskánská zpěvačka Ilaria Della Bidia a kytarové duo CARisMA,“ vyjmenovává Krátká.

Bocelli se dnes v Praze objeví po dvou letech. Tehdy vyprodal O2 arenu půl roku dopředu. Podobně tomu bylo i letos. Vstupenky už jsou čtyři měsíce beznadějně vyprodané.

Markéta Kaňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme