Radbuza fest v Dobřanech zve na západočeské rockery i revivaly světových hvězd

Již podesáté mohou letos návštěvníci zavítat na rockový festival do Dobřan v okrese Plzeň-jih. Dvoudenní Rabuza fest bude věnovaný památce novináře a hudebníka Miroslava Bukovjana a nabídne západočeské rockové legendy, revivaly zahraničních rockových kapel, ale i dechovku či akce pro děti. Hlavní program se koná na dobřanském náměstí a vstup je zdarma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival Mezi ploty v Dobřanech | Foto: ČRo Radio Wave

Radbuza fest začal v roce 2004 jako minifestiválek zvaný Dobřany Rock Open. Hlavním impulzem byl nápad udělat koncert, který by pomohl propagovat třídění odpadů.

S nápadem se na vedení města Dobřany obrátil dnes již zesnulý novinář a muzikant Miroslav Bukovjan. I když ani on, ani zástupci města neměli s pořádáním festivalu žádné zkušenosti, jak říká dobřanský starosta Marek Sýkora, za deset let se z něj podařilo vybudovat tradiční akci.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Dobřanským starostou Markem Sýkorou natáčela redaktorka Martina Klímová

Starosta slibuje v oba festivalové dny pestrý program – s ohledem na desátý ročník i na to, že Dobřany slaví 770 let od svého vzniku.

„V pátek začínáme v podvečerních hodinách, od 19 hodin, a budou to západočeské rockové legendy, v sobotu začínáme ve 14 hodin, a to komponovaným dvouhodinovým pořadem plným her a soutěží pro děti,“ popsal Sýkora.

Dětský blok oživí hudební duo Vilém Dubnička a Zdeněk Lahoda. Lidé si také budou moci ve stáncích koupit výrobky hendikepovaných dětí.

„Od 16 hodin začíná maraton devíti kapel, zejména to budou revivaly známých světových rockových kapel, jako jsou Deep Purple, Kiss a podobně,“ přiblížil Sýkora.

Na festivalu se také představí už tradičně RC Team Dobřany, Standa Brunát se svým závodním autem.

Zvláštní program je připraven i pro seniory a vyznavače dechovky. Na sobotní odpoledne je na nádvoří domu s pečovatelskou službou připraveno vystoupení Chodovarky. Hrát bude od 17 do 19 hodin.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme