Ministr kultury Balvín se sejde s Fajtem. Mluvit budou o směřování Národní galerie

Ministr kultury Jiří Balvín se dnes odpoledne sejde s historikem umění Jiřím Fajtem, který se má 1. září ujmout vedení Národní galerie. Mluvit budou o tom, jakým směrem chce Fajt galerii vést, i o tom, jestli Balvín na post ředitele vypíše konkurz.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr kultury Jiří Balvín a ředitel Národní galerie Jiří Fajt

Ministr kultury Jiří Balvín a ředitel Národní galerie Jiří Fajt | Foto: Michal Jindra

Mezinárodně uznávaný historik umění Jiří Fajt znovu zopakoval, že se do konkurzu - pokud na něm bude ministr kultury trvat - nepřihlásí.

„Domnívám se, že už tu probíhaly dva pokusy o něco takového. Já jsem ten první s mezinárodní komisí jednoznačně vyhrál,“ řekl Fajt.

Šéf resortu kultury Balvín ale ještě neví, zda konkurz bude požadovat. Chce ale dodržet původně stanovený termín nástupu nového ředitele – 1. září.

Jiřího Fajta jmenovala generálním ředitelem Národní galerie bývalá ministryně kultury Alena Hanáková. Fajt v současnosti působí na univerzitách v Lipsku a v Berlíně.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme