Několik koaličních poslanců nepodepsalo personální část koaliční smlouvy

Někteří poslanci ČSSD a jeden zástupce KDU-ČSL mají problém s podpisem koaliční smlouvy. Tedy jen té části, kde se hovoří o rozdělení resortů v budoucí vládě. Na rozdíl od programové pasáže ji schvalovalo jen užší vedení strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc a předseda strany Bohuslav Sobotka | Zdroj: ČTK

Podle Jeronýma Tejce, který ve straně patří k takzvanému Haškovu křídlu, to ale jednotné hlasování o důvěře vládě nezkomplikuje.

„Bez ohledu na to, co je, nebo není podepsáno, bude poslanecký klub sociální demokracie hlasovat jednotně. Toto zaznívalo od všech poslanců a všichni poslanci budou hlasovat pro důvěru vznikající vládě,“ tvrdí Tejc a doplňuje:

„V tomto skutečně žádný rozpor není. A není to ani tak, že by pan předseda Sobotka nebo pan prezident vyžadovali tyto podpisy pod koaliční smlouvu. Já jsem přesvědčen, že se každý poslanec rozhodně správně, a v tomto smyslu se vůbec nebojím toho, že by poslanecký klub nebyl jednotný.“

Někteří poslanci ČSSD si však myslí, že byl podpis smlouvy nápad šéfa ANO Andreje Babiše. To předseda poslanců Ano Jaroslav Faltýnek odmítá.

„Já si myslím, že to není o panu Babišovi. My jsme na koaličních jednáních došli k závěru, že by bylo dobře, aby koaliční dohodu podepsali všichni naši poslanci budoucí koalice. To je všechno. Já za tím nevidím nějaký problém. Z naší strany to podepsali všichni poslanci. Je to na jejich svobodné vůli. Důležité je hlasování o důvěře vládě,“ říká.

Věra Pfeifferová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme