Místo akvaparku zřejmě v Jeseníku postaví centrum sociálních služeb

Odmítnutí akvaparku v Jeseníku dalo šanci výstavbě centra sociálních služeb. Radnice už na něj získala příslib dotace, jenže v případě realizace vodního světa by neměla domov z čeho dofinancovat. Teď se situace mění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domov pro seniory V Zahradách - Zdice

Domov pro seniory V Zahradách - Zdice | Foto: Petr Kološ

Lidé, kteří dlouhodobě volají po zařízení s nepřetržitou zdravotní službou pro nemohoucí seniory, se pomalu začínají radovat. Stejně jako penzistka Jarmila Vyhlídalová, která měla tři roky doma svou maminku.

Déle se o ni starat nezvládla. „Pak už to bylo neúnosné, protože maminka byla ležák. Nevěděla, kdo je, co je,“ vysvětluje. Maminku nakonec umístila do domova v Javorníku. V Jeseníku totiž podobné zařízení stále chybí.

Už několik let po městě koluje petice na podporu domova pro důchodce, podepsaly ji stovky lidí. Projekt je hotový a díky zastavení plánů na výstavbu akvaparku má teď mnohem více šancí na realizaci.

Domov má mít 44 lůžek. A podle ředitele penzionu pro seniory Jana Rottera by se bez potíží brzy naplnil. „ Tato kapacita bude naplněna zčásti našimi uživateli. Potom je v okolních zařízeních umístěno okolo 35 jesenických občanů a dalších bezmála 30 má žádosti v těchto zařízeních,“ vypočítává.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme