Pražské Divadlo Bez zábradlí uvádí hru Jistě, pane premiére

Pražské Divadlo Bez zábradlí hraje ode dneška britskou komedii Jistě, pane premiére. Hra autorů Antonyho Jaye a Jonathana Lynna ze zákulisí vysoké politiky volně navazuje na kultovní televizní seriál Jistě, pane ministře! Pro divadlo ji měl původně režírovat Martin Stropnický. Role režiséra se rozhodl vzdát a přenechat ji principálovi Divadla Bez zábradlí Karlu Heřmánkovi. Text hry přeložil.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Bez zábradlí (ilustrační foto)

Divadlo Bez zábradlí (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Heřmánek na setkání s novináři uvedl, že Stropnický chtěl hru režírovat, ale po volbách dal přednost politice. Karel Heřmánek v inscenaci hraje hlavní roli a překlad Martina Stropnického se mu líbí.

„Já to můžu posoudit vlastně jen podle kvality českého jazyka. A jsou tam věci, které mi připadají velmi dobré," říká.

Inscenace má dva režiséry, tím druhým je Michal Pavlík.

„Zpočátku to bylo velmi těžké, člověk občas musel popřít sám sebe a dělat kompromisy, protože jinak bychom to nedali dohromady. Ale pak se ukázalo, že ty kompromisy byly vlastně ku prospěchu věci," tvrdí Pavlík.

Ve Velké Británii inscenace od roku 2010 láme rekordy návštěvnosti a aspiruje na nejúspěšnější hru desetiletí. Původní seriál byl prý navržen jako instruktáž pro manažery, měl demonstrovat odstrašující chování politiků. V 80. letech získal ve vysílání BBC spoustu příznivců.

Michaela Vetešková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme