Na pololetní prázdniny zamíří do Krkonoš stovky turistů, sněhové podmínky jsou dobré

Do Krkonoš míří stovky turistů, aby tam strávily pololetní prázdniny. Sehnat ubytování ale může být problém. Začínají totiž také jarní prázdniny v sousedních zemích. Navíc všechna střediska hlásí poměrně dobré sněhové podmínky a meteorologové slibují inverzi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na sjezdovce (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

„Jezdili jsme Špindlerovku, přes Luční boudu a zpátky do Špindlerova Mlýna. Další den jsme jeli na druhou stranu. Na běžkách to bylo dobré, stopa byla projetá, jen v lesích je to taková ujetá dálnice. Není to ledové jako tady na sjezdovce,“ popisuje sněhové podmínky v Krkonoších turista z Českých Budějovic.

Na běžkaře čeká v současné době na 318 kilometrů upravených tras. Dostatek sněhu najdou lyžaři ale až od nadmořské výšky 1000 metrů. Výborné sněhové podmínky hlásí i všechny sjezdovky. Na některých je i přírodní sníh.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci s ubytovací kapacitou a podmínky na sjezdovkách zjišťovala redaktorka Hana Novotná

„Je to málo, kolem pěti až deseti centimetry. O víkendu kromě černé sjezdovky bude jezdit všechno,“ prozrazuje Jiří Kolín, vedoucí provozu ski areálu ve Špindlerově Mlýně.

V současné době jsou v provozu všechny ski areály v Krkonoších. Na všech je kolem 30 centimetrů technického a do pěti centimetrů přírodního sněhu. To si o pololetních prázdninách přijedou do Krkonoš vyzkoušet stovky turistů. Například Janské Lázně jsou už téměř vyprodané.

„Poslední volná místa se sice v Janských Lázních dají sehnat, výběr je ale omezen,“ říká vedoucí tamního infocentra Marek Šustr.

Tento víkend mají jarní prázdniny nejen české děti, ale začínají už i jarní prázdniny jak v Čechách, tak v Německu a Polsku. Zájem je tedy jak o víkend, tak o týdenní pobyty.

Na sjezdovce (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

„Kapacity jsou z 80 procent obsazeny. Zájem je vysoký, ale stále dokážeme volné kapacity nabídnout. Asi nejjednodušší varianta je, shánět se po online rezervacích,“ radí Lucie Jandurová z infocentra ve Špindlerově Mlýně.

Ubytování ve Špindlerově Mlýně je možné sehnat od 500 korun za noc. V Peci pod Sněžkou se mohou turisté ubytovat od 300 korun a v Janských Lázních stojí nejlevnější ubytování 230 korun za osobu a noc.

Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme