Zdeněk Štybar se pokusí na MS v cyklokrosu zkompletovat zlatý hattrick

Cyklista Zdeněk Štybar bude v neděli v nizozemském Hoogerheide bojovat o třetí titul mistra světa v řadě. Šampion z let 2010 a 2011 se sice naplno věnuje silniční cyklistice, cyklokrosem si ale zpestří svou přípravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojnásobný cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar | Foto: Kamil Jáša | Zdroj: Český rozhlas

Štybar to má z belgického Essenu na trať mistrovství jen několik kilometrů, odjezd tak mohl plánovat i podle předpovědi počasí, kterou detailně sledoval.

"Tím, že jsem měl už měsíc dopředu zprávy od naší stanice, která nám dělá předpovědi počasí na všechny silniční závody, jsem věděl, jak se situace bude vyvíjet. Ještě před čtrnácti dny strašili, že by mělo mrznout a může být až minus 9, to byly ale jen předpovědi, momentální počasí mi hraje do karet," libuje si.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se Zdeňkem Štybarem natáčel reportér ČRo Kamil Jáša

Podle jeho zpráv by mělo spadnout až deset litrů na metr čtvereční, takže se trať změní, v bahnité lázni by se ale závodit nemělo. "Přestože je povrch je dost tvrdý, tak se to určitě se to stíží, půlka louky se ale běhat nebude," myslí si.

Osmadvacetiletý cyklista teprve nedávno ukončil objemový trénink na silniční sezonu, jeho cyklokrosařskou formu by náročná příprava ovšem ovlivnit neměla.

"Připravoval jsem se už i na silniční závody, co se jedou příští týden na Mallorce, takže jsem do programu vkládal silové a intervalové tréninky, a právě tohle se mi hodí i k mistrovství světa," vysvětluje.

Specifickým prvkem v přípravě byla i jízda za motocyklem. "Za motorkou jsem odjel asi 35 kilometrů, a je to spíš regenerační trénink," uzavírá.

Kamil Jáša, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme