Fotbalový klub Sigma Olomouc chce po městu další finanční injekci

Vedení fotbalového klubu Sigma Olomouc chce kvůli značné finanční ztrátě v uplynulém účetním období po olomoucké radnici další peníze na provoz. Mělo by jít až o 10 milionů korun, které by město vložilo do základního kapitálu akciové společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci SK Sigma Olomouc | Foto: www.sigmafotbal.cz

Návrh na zvýšení základního kapitálu vedení klubu radnici zaslalo na konci loňského roku. Olomoucký primátor Martin Novotný (ODS) ale upozornil, že komunikace s šéfy klubu je v poslední době velmi špatná.

„Tisíckrát jsme upozorňovali, že by nás měli informovat o svých důležitých rozhodnutích, když po nás chtějí peníze. Já za sebe říkám, že v okamžiku, kdy se vzdám funkce primátora, tak se vzdám i funkce předsedy dozorčí rady této akciové společnosti, ať se těmi pány zkusí hádat někdo jiný,“ řekl Novotný.

O další spolupráci s fotbalovým klubem budou příští týden jednat zástupci stranických klubů olomouckých zastupitelů. Radnice by mohla Sigmě finančně pomoci s rekonstrukcí fotbalového stadionu v Olomouci-Řepčíně, na kterou chce klub kvůli pořádání mistrovství Evropy hráčů do 21 let získat dotaci od ministerstva školství.

Předseda představenstva Sigmy Olomouc Josef Lébr zatím nechtěl výroky primátora Martina Novotného komentovat, protože je zná pouze z médií a je s klubem na soustředění v Turecku. S městem bude jednat po návratu.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme