Střediska ve středních Čechách zaplnili lyžaři, někde je problém s parkováním

Nápor lyžařů zažívají zimní střediska ve středních Čechách. Provozovatelé některých center ale hlásí problémy s parkováním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monínec u Sedlce-Prčice | Foto: Michal Trnka

O tomto víkendu mají otevřené brány celkem tři areály. V Chotouni u Prahy, na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic a také na Monínci u Sedlce-Prčice.

Tam si přijel se svou rodinou zalyžovat i Petr z Prahy. Nejen pro něho je lákadlem čtyřsedačková lanovka. A to i přesto, že si ve frontě u nástupiště dobrých deset minut počká.

„Máme to sem šedesát kilometrů, je to ideální poloha," říká. Monínec si vybral i proto, že se obával silného větru na horách.

„Navíc po dálnici je to sem blíž. Máme to tu rádi, byli jsme tady už loni, tak jsme přijeli i letos,“ uzavírá Petr.

Jak vypadá samotná monínecká sjezdovka, popisuje provozovatel tamního areálu Jaroslav Krejčí. „Dlouhá je 1200 metrů, převýšení má 215 metrů, to znamená, v horní části červená, ve spodní části modrá," říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžování ve středních Čechách

Na Monínci by neměl být problém zaparkovat. Tamní parkoviště by měla mít dostatečnou kapacitu, i když je na sjezdovce plno.

To se bohužel nedá říct o dvou dalších středočeských lyžařských areálech.V Chotouni u Prahy tamní provozovatel Jan Němeček přiznává, že lyžařů je na místě tolik, že v některých chvílích nápor nezvládají.

Proto Jan Němeček zve hlavně na večerní a všednodenní návštěvu areálu. „Určitě si lidé zalyžují lépe a spokojenost bude na obou stranách větší," láká Němeček.

Z Chotouně je to asi půl hodina cesty na Šibeniční vrch nedaleko Mnichovic. Majitel tamního svahu a dvou vleků Jan Zenkl se netají tím, že areál je vhodný hlavně pro rodiny s malými dětmi.

„Sněhu je od 30 do 50 centimetrů, nahoře v nejprudší části je sice poněkud vydřená plocha, ale za hodinu tam najede rolba a nikdo to nepozná," slibuje Zenkl.

Také sem se vyplatí přijet víc než o víkendu ve všední den. A to nejen kvůli pohodlnějšímu parkování.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme