Jindřichův Hradec plánuje nákup zpomalovacích semaforů

V Jindřichově Hradci budou letos znovu investovat do bezpečnosti na silnicích. Zaměřit se chtějí hlavně na bezohledné řidiče, kterým nedělá problém projet ulicemi v centru města i více než stokilometrovou rychlostí. Město uvažuje o tom, že instaluje zpomalovací semafory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Semafor | Foto: Fotobanka stock.xchng

Jindřichův Hradec už vlastní čtyři radary. Panely, které zatím pouze ukazují rychlost, postupně instaluje v ulicích, které řidiče k rychlé jízdě svádí.

Claudiusovu, Jarošovskou, Vídeňskou, Rezkovu nebo Václavskou ulici totiž některým řidičům nedělá problém projet i stokilometrovou rychlostí.

I proto už mají na odboru dopravy přesný rozpis pro letošní rok, kdy a kde bude který radar sloužit. Problémy s rychlou jízdou řidičů už ale zaznamenali i v místních částech Jindřichova Hradce, nevyhnuly se Buku ani Dolnímu Skrýchovu.

Například v Otíně a Horním Žďáře, které leží na hlavním tahu z Českých Budějovic do Brna, město dokonce uvažuje o tom, že instaluje zpomalovací semafory.

„To jsou takové semafory, kde svítí jenom zelená a červená. Když jede auto rychle, tak se semafor přesvítí na červenou a tím pádem je řidič povinen zastavit nebo minimálně přibrzdit a pak se zase rozsvítí zelená. To jsou zpomalovací světla, která mají možná v lokalitách na silnicích první třídy nějaký význam,“ říká místostarosta Jindřichova Hradce Bohumil Komínek z ČSSD.

Radnice chce letos koupit také radar, který bude zaznamenávat poznávací značky aut překračující povolenou rychlost. Řidiči by si pak měli rychle rozmyslet, zda nohu na plynu za cedulí, kde začíná město, raději neodlehčí.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme