Bývalá papírna v Doubravě u Aše prochází revitalizací. Vznikne tam odpočinkové místo

Město Aš upravuje místo po bývalé papírně v obci Doubrava. Továrna z poloviny 17. století ukončila po druhé světové válce výrobu. Od té doby areál chátral, některé objekty byly navíc zlikvidovány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z dochovaných kamenných van bývalé papírny v Aši | Foto: Milan Vrbata

Dochovala se ale řada výrobních předmětů, které byly umístěny do ašského muzea. Ty větší se po obnově areálu vrátí zpět na místo. V prostoru vznikne i dřevěná vyhlídka.

„V rámci dotace bychom chtěli upravit celé okolí. Mimo jiné bychom chtěli vybudovat jakousi naučnou stezku, která bude mít zhruba 7 – 8 kilometrů. Měla by vést po zajímavostech Doubravy a Kopanin,“ přiblížil starosta Aše Dalibor Blažek za Nezávislé.

„Mělo by tam být asi deset zastavení s infotabulemi, které budou poukazovat nejen na kulturní záležitosti, ale i na krásy a zajímavosti přírody v Doubravě a okolí,“ dodal.

Místo po bývalé papírně bylo před lety vyhlášeno kulturní památkou. Práce vyjdou zhruba na 120 tisíc eur, na financování se podílí česká i německá strana.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme