Hokejová disciplinární komise potrestala útočníky Dvořáka a Svačinu

Plzeňský útočník Michal Dvořák byl potrestán zákazem startu ve třech zápasech, hokejista Vítkovic Vladimír Svačina dostal stop na dvě utkání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 39. kola hokejové extraligy HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 11. ledna v Ostravě. Hráči Vítkovic (zleva) Karol Sloboda, Ondřej Roman, Rudolf Huna a Vladimír Svačina se radují z gólu | Zdroj: ČTK

Svačina atakoval pardubického útočníka Tybora na konci druhé třetiny, kdy ho u mantinelu v souboji trefil loktem do obličeje. V utkání ale žádný trest nedostal, i když Tybor musel ze zápasu odstoupit.

Dvořák napadl karlovarského obránce Drtinu pěstmi po souboji u mantinelu. Bylo přitom zjevné, že Drtina se šarvátky účastnit nebude a pouze se brání. Navíc po pádu Drtiny na led Dvořák v úderech pokračoval, i když jeho protihráč neměl helmu. Jeho útok ukončili až čároví rozhodčí.

Pouze s pokutou 30 000 korun vyvázli litvínovští Jiří Gula a Petr Kousalík, kteří skočili ze střídačky na hradeckého Bohumila Janka. Ten před litvínovskou střídačkou narazil do Filipa Pavlíka, který následně srazil brankáře Pavla Francouze mířícího na střídačku.

Oba litvínovští hráči tak vyvolali hromadnou potyčku v nevyvážené početní situaci a po naskočení ze střídačky se dopustili jednání proti fair-play.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme