Hostinští v Anglii chtějí mít déle otevřeno. Kvůli fotbalu

Britská vláda se nemůže shodnout na otevírací době anglických hospod během nadcházejícího mistrovství světa ve fotbale. Hostinští chtějí mít otevřeno déle hlavně na úvodní zápas anglické reprezentace s Itálií, který má výkop až v 11 hodin večer britského času.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pubu je obvykle zapnutá televize a v ní fotbal | Foto: Jiří Hošek

Asociace BBPA zastupující 49 400 anglických pubů žádala o prodloužení otevírací doby do jedné hodiny po půlnoci. Argumentovala nejen hněvem fanoušků, ale taky skutečností, že by to státní pokladně přineslo až 20 milionů liber.

Ministerstvo vnitra původně žádost zamítlo s tím, že světový šampionát není jednorázovou akcí typu královnina diamantového jubilea. Provozovatelé hospod by tak o prodloužení otevírací doby museli žádat jednotlivě místní radnice.

Do věci se vložil už i premiér David Cameron. Postavil se na stranu hostinských a nařídil rozhodnutí přezkoumat. Asociace BBPA to označila za fantastickou zprávu a vítězství zdravého rozumu.

Úvodní zápas Anglie na světovém šampionátu sledovaly v roce 2010 v hospodě 4 miliony příznivců fotbalu.

Jiří Hošek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme