Jindřichohradecká radnice pojmenovává ulice, nová je například Zárybničí

I když má řada lidí díky chytrým telefonům u sebe navigaci téměř neustále, při pohybu ve městě jsou názvy ulic stále důležitým vodítkem. A tak i dnes nejedna radnice řeší, jak ulice pojmenovat, a to nejen ty nové. Problém řeší také v Jindřichově Hradci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otevření Pražské ulice v Jindřichově Hradci | Foto: Lucie Hochmanová

„Tři firmy, které mají sídlo u panelárny, podaly podnět městu, zda by příjezdová komunikace nemoha být pojmenovaná názvem U Panelárny. Protože ho považují za všeobecně zažitý,“ říká tajemník jindřichohradeckého městského úřadu Karel Přibyl.

„Dokonce jedna z těch firem, nevím, jak je to možné, má toto sídlo uvedené i v obchodním rejstříku,“ doplňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jindřichohradecká radnice pojmenovává nové ulice. Téma zaujalo redaktorku Lucii Hochmanovou.

O novém názvu ulice rozhodují zastupitelé města většinou jednou do roka. Byla ale i doba, kdy jich schvalovali víc najednou.

„Takové větší byly Tamukova, Naxerova, nová zástavba na hvězdárně, to bylo ve větší míře. Většinou se to týká nové zástavby,“ vysvětluje Přibyl.

Novým ulicím dalo město názvy po významných osobnostech, které tu v minulosti žily nebo působily. Radnici už se ale stalo i to, že musela pojmenovat ulici v historickém centru města, přímo u Malého Vajgaru. A tak v Jindřichově Hradci nově najdete i Zárybničí.

„Jde tam totiž o to, že budova má číslo popisné z Václavské. Ale pro navedení ke kavárně byl název Václavská špatně,“ upozorňuje tajemník.

Se stejným problémem se ale v nedávné době setkalo i vedení města. V uličce, která spojuje Mlýnskou a Nežáreckou ulici na Karlově, má v plánu investovat. Ulička ale nemá název a městu se proto těžko zapisuje do plánů a žádostí. A tak se budou muset zastupitelé zamyslet i nad jejím názvem.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme