Most rozšířil počet lokalit, v nichž je zakázáno pít alkohol na veřejnosti

Stávajících 13 míst, kde se v Mostě nesmí pít alkohol na veřejnosti, zastupitelé koncem ledna rozšířili o další místa. Důvodem jsou stížnosti obyvatel i zkušenosti strážníků. Vyhlášku zakazující pití alkoholu na veřejnosti si chválí například v Lounech nebo Litvínově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přípitek (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

„Opravdu není hezké, když jdete do obchodu a stojí tam chlapi s flaškou u pusu. Největší problém je u večerek, není to nic hezkého,“ stěžuje si paní Marie z Mostu, která bydlí nedaleko vlakového nádraží.

Vlastní zkušenost s tím, že by ji popíjející muži obtěžovali, ale na rozdíl od paní Heleny nemá. „Stávalo se mi to docela dost často v parku u stadionu. Tam hodně fetovali a pili alkohol,“ vypráví.

Obě ženy proto rozšíření zákazu pití alkoholu na veřejnosti vítají. Od roku 2011 je zakázáno pít alkohol například v centru města a dalších třinácti lokalitách. Od února zastupitelé zakázali pít alkohol na dalších místech.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rozšíření zákazu pití alkoholu na veřejnosti v Mostě informoval reportér Jan Beneš

„Upravili jsme tam asi devět lokalit, jedna z nich je například u ulice Fibicha, mezi zdravotnickým zařízením a parkovištěm, další někde u nádraží. Upravovali jsme je na základě podnětů od Městské policie, Živnostenského úřadu a občanů,“ vysvětluje náměstkyně primátora Mostu Hana Jeníčková ze sdružení Mostečané Mostu.

Právě Městská policie v Mostě má s podněty od občanů, kteří upozorňují na porušení vyhlášky nebo výtržnosti opilců, bohaté zkušenosti.

„Na Městskou policii na linku 156 volají občané a upozorňují na tyto osoby, které požívají alkoholické nápoje. Strážníci potom ty události řeší,“ popisuje mluvčí mosteckých strážníků Ilona Kozlová.

Za porušení zákazu hrozí pokuta

A jaké postihy čekají na ty, kteří pijí na ulici pivo, víno nebo tvrdý alkohol? „Pokud zjistíme porušení této obecně závazné vyhlášky, strážníci tyto osoby ztotožní, provedou nezbytné úkony, osoby vykáží a popřípadě učiní blokové řízení do výše tisíc korun,“ informuje Kozlová.

Vyhláška o zákazu pití alkoholu platí také například v Lounech, kde vznikla po stížnostech občanů.

„Vyhláška o zákazu pití alkoholu byla vytvořena s ohledem na to, aby alkohol se nepil v centru města, v blízkosti základních škol a v oblasti, kde máme ubytovny. Stěžují si tam obyvatelé i podnikatelé,“ říká starosta Loun za Unii pro sport a zdraví Radovan Šabata.

V Litvínově se nesmí popíjet alkoholické nápoje u zdravotnických a školských zařízení do vzdálenosti sto metrů od nich, dále u dětských hřišť a zastávek Městské hromadné dopravy.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme