Na Kubě uvízlo 156 Čechů kvůli poruše letadla společnosti Travel Service

V kubánském městě Varadero uvízlo víc 156 turistů cestovních kanceláří Exim Tours a Fischer. Může za to porucha letadla společnosti Travel Service, která zajišťuje tento let pro obě cestovní kanceláře. Na odstranění závady se pracuje. Čeká se na technické zařízení z kanadského Montrealu a přiletět musí i mechanik.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Travel Service. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

„Před plánovaným odletem z kubánského Varadera letadlo vykázalo závadu na takzvaném pitot-statickém systému. Do něj se dostal pravděpodobně při pojíždění hmyz, což samozřejmě nemůžeme ovlivnit,“ vysvětluje mluvčí společnosti Travel Service Vladimíra Dufková a pokračuje:

„Odstranění této závady bohužel vyžaduje mnoho času, protože je nutné do Varadera letecky dopravit testovací zařízení, které tam není k dispozici. Volili jsme nejrychlejší možnou cestu, a ta je z kanadského Montrealu.“

Let má zpoždění už zhruba 20 hodin, turisté měli odletět ve středu ve 21.15 středoevropského času. Podle mluvčího CK Fischer Jana Osúcha jsou klienti nyní zpět v hotelech.

Přehrát

00:00 / 00:00

O poruše letadla mluvila na Radiožurnálu mluvčí společnosti Travel Service Vladimíra Dufková

„Naši klienti by mohli odletět z Varadera dnes několik hodin před půlnocí a tedy zítra dopoledne by měli přistát na letišti v Praze. My tam máme několik desítek klientů,“ potvrzuje Osúch a dodává:

„Poté, co odešli z letadla, po dohodě s leteckou společností byli poměrně rychle převezeni zpět do hotelů. Nadále samozřejmě mohou využívat veškeré programy včetně all inclusive stravování a snažíme se s našimi delegáty jim ten prodloužený pobyt na Kubě maximálně zpříjemnit.“

Mluvčí Travel Service potvrzuje, že je povinností letecké společnosti se o cestující postarat. „Další kompenzace řešíme s cestovní kanceláří a budeme postupovat v souladu s evropskou legislativou,“ říká a také vylučuje, že by závada mohla nastat již během předcházejícího letu.

Na začátku roku měl potíže jiný stroj

Jeden ze strojů Travel Service měl počátkem letošního ledna problémy s palivovým systémem, přišlo se na to při mezipřistání v Dubaji.

„Letový park Travel Service je v tuto chvíli poměrně velký, máme 40 letadel a máme letový park, který je moderní, složený z převážně nových letadel, kde je procento nehodovosti velmi nízké,“ tvrdí Dufková a ujišťuje:

„Letadlo je velmi složitý mechanismus a technickou závadu může vykázat každé letadlo. My věnujeme údržbě a technickému stavu letadel maximální pozornost.“

Petr Dudek, Petra Hosenseidlová, Eliška Malínská, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme