Prezident Zeman a kardinál Duka oficiálně otevřeli Český olympijský dům v Soči

Prezident Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka dnes slavnostně otevřeli Český olympijský dům v Soči. Ceremoniál na břehu Černého moře provázela mimořádná bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka otevřeli Český olypijský dům. Na snímku jsou s předsedou ČOV Jiřím Kejvalem | Foto: ČTK

Český olympijský dům v Soči je spíše otevřený, zastřešený pavilon, ve kterém je velkoplošná obrazovka, nabízející sportovní přenosy, dále se zde nachází restaurace a prezentační stánky českých firem.

„Český dům je otevřený pro všechny. Mohou sem lidé přijít, mohou tady sledovat přenosy České televize, takže i na závody, na které nemají vstupenky, se mohou dívat tady u nás,“ dodává ředitelka Českého olympijského domu Alena Kyndová.

Do domu budou mít přístup i obyvatelé Soči. Český dům je součástí hotelu, který stojí hned na rušné pěší zóně. Tu obklopují desítky stánků a obchůdků, které lákají pozornost velkého davu lidí. České pivo tak může být zaručenou motivací, proč Český olympijský dům neminout bez povšimnutí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oficiálnímu otevření Českého olympijského domu přhlížel i zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Petr Vavrouška

„Půllitr stojí 200 rublů, v přepočtu tedy zhruba 120 korun,“ přibližuje ze Soči zvláštní zpravodaj Petr Vavrouška.

Při otevření a symbolickém předání domu sportovcům hráli hlavní roli prezident Zeman a kardinál Duka. Prezident Miloš Zeman se s nadsázkou stylizoval do role maskota českých olympioniků, a to kvůli své, jak sám přiznal, nemotornosti.

„A právě touto nemotorností vzbuzuje do jisté míry soucit a do jisté míry sympatie,“ dodal Zeman.

Marit Björgenová ovládla skiatlon. Vrabcová-Nývltová dojela jedenáctá

Číst článek

Kardinál Duka pak olympionikům požehnal. Požádal za ně Boha, aby jim dal sílu a provázel je během olympijských her.

„Olympiáda vždycky znamenala dobu míru. A když dneska se při každé příležitosti haraší, bych řekl, zbraněmi a teroristickými útoky, tak vidím tu moji přítomnost, abychom trošku tu holubici míru rozprostřeli tady nad Soči,“ doufá kardinál Duka.

Oficiální otevření Českého olypijského domu v Soči provázela přísná bezpečnostní opatření | Foto: ČTK

První zlato v Soči vybojoval Američan Kotsenburg ve slopestylu

Číst článek


Zvětšit mapu

Petr Vavrouška, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme