Rodina Sáblíkova fandila Martině ze žďárského baru. Ze stříbra mají radost

V jednom z barů ve Žďáře nad Sázavou se sešlo několik desítek příbuzných a známých a společnými silami podporovalo Martinu Sáblíkovou v závodě na 3000 metrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sálbíková v olympijském závodě na 3000 metrů | Zdroj: ČTK

Rychlobruslařka získala stříbrnou medaili pro Českou republiku a to vyvolalo vlnu emocí.

„Možná teď to řeknu, jako že je to paradox, ale minulou olympiádu Marťa říká: Ještě mi chybí ta stříbrná. Takže se jí to podařilo a já jsem za to hrozně šťastná,“ řekla v euforii maminka Martiny Eva.

Byla prý dnes strašně nervózní. „Celá se klepu, je to nádherný pocit. Je to prostě skvělá holka,“ nedokáže zastřít dojetí Eva Sáblíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolu se Sáblíkovými byla ve žďárském baru i Martina Kovaříková

Ačkoli se nejdříve zdálo, že Martina získá zlato, žádné zklamání se u rodiny neprojevilo. Jak říká Martinin dědeček František Lučka, důležitý je zisk medaile.

„Zklamání nevidím, vidím, že má medaili a to bylo pro ni důležité, protože byla hodně ve stresu. Potom byla loni hodně nemocná, marodila, a to je horší,“ dodává dědeček s tím, že výsledek je dobrý a Martina mu udělala radost.

Bratr Martiny Milan sledoval celý závod pohledem odborníka. „Závod se vyvíjel docela dobře, všechna kola držela a dotáhla to tak, jak by měla, myslím. Byl to skvělý závod, parádně jsem si ho užil. A Martině popřeju, ať má dalších takových závodů ještě spoustu,“ netají radost bratr.

Olympijský boj Martiny Sáblíkové prožíval rodný Žďár nad Sázavou i pražská Letná

Číst článek

Rodina posílala Martině okamžitě gratulace, ale dovolat se jí, možné nebylo. Maminka jí tak poslala alespoň hlasovou zprávu. Spolu s Milanem a dědečkem se ale chystají za Martinou do Soči, a tak v závodě na 5000 metrů už jí budou fandit přímo z tribuny.

Marína Dvořáková, Martina Kovaříková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme