Pančochová známky od rozhodčích už neřeší, více ji trápí měkký sníh

Po nedělním závodě v disciplíně slopestyle skončila po pádu a ráně do hlavy v péči lékařů a po diskutabilním verdiktu rozhodčích i těsně bez medaile. Snowboardistka Šárka Pančochová se ale na olympijských hrách v Soči rychle oklepala a je připravená poprat se o medaili ve středečním závodě na U-rampě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárce Pančochové se vrátil její pověstný úsměv | Foto: Reuters

Ani neví, jestli vlastně měla lehký otřes mozku, o kterém lékaři mluvili těsně po hrozivě vypadajícím pádu.

Vyšetření včetně magnetické rezonance ale neodhalila žádné závažné zranění, a nerozbitná snowboardistka se tak po středeční jedenácté hodině vrhne do dalšího olympijského soupeření, i když hlava ji stále ještě pobolívá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šárka Pančochová se po ošklivém pádu dala dohromady a chystá se U-rampu

"Psychicky na tom špatně nejsem, spíš než cokoli jiného mě bolí tělo. Doktoři a fyzioterapeuti mi pomáhají, jak to jen jde," říká Pančochová. Své zatuhlé a pomlácené tělo pomáhá rozpohybovat i pomocí jógy, kterou cvičí pravidelně.

Na U-rampě stihla jeden jediný trénink, což na seznámení se s olympijským sportovištěm není mnoho, i když U-rampa, jak i název napovídá, bývá všude přibližně stejná a také tolik nepříjemné pády jako při slopestylu na ní nehrozí.

Snowboardista White třetí zlato v řadě na U-rampě nezískal

Číst článek

"Bylo velké teplo, takže spodek rampy je hodně rozježděný a špatně se na ní pohybuje. Když jsem se koukala na kluky, tak to vypadalo docela dobře, ale teplo prostě je. Rampu solí a cpou do ní chemikálie, aby držela, ale když není zima, tak to vážně nejde. Ve středu navíc bude ještě tepleji."

Pořadatelé kvůli tomu dokonce zvažují změnu programu, který i přes podobné úvahy při úterním mužském závodě nakonec zachovali. Pokud bude platit ten původní i tentokrát, nastoupí Šárka Pančochová ke svým kvalifikačním jízdám v první rozjížďce po jedenácté hodině českého času.

V úterý se na olympijské U-rampě rozdělovaly medaile v závodě mužů, program žen startuje ve středu | Foto: Reuters

Tři nejlepší postoupí přímo do večerního finále, dalších šest bude mít druhou šanci v semifinále, pět závodnic z každé rozjížďky vypadne.

Pančochová by mezi nimi byla nerada, zvlášť když po slopestylu cítí trochu pachuť z hodnocení rozhodčích, které vzbudilo hodně diskusí a o medaili ji připravilo o miniaturní rozdíl jednoho bodu. Pocity křivdy si ale mysl nezapleveluje.

"Je to škoda, ale co nadělám, jede se dál. Může se rozčilovat půlka národa a klidně celý svět, ale na papíru se už nic nezmění," nezoufá si Šárka Pančochová.

Zimní olympijské hry Soči 2014 - grafický profil sportovní disciplíny snowboarding | Foto: ČTK

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme