Pardubickým předškolákům pomáhají nové dětské počítače. K hraní her ale neslouží

Pardubické školky získaly atraktivní doplněk výuky. Dětské počítače, využívající interaktivní vzdělávací programy, předškolákům pomáhají hravou formou zvládat počty, písmena i poznávání zvířátek. Darem děti dostaly celkem 40 počítačových jednotek za víc než jeden milion korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce s komunikační aplikací na tabletu ve speciální škole | Foto: Jana Bartíková

Děti z mateřské školy Brožíkově ulici mají oči upřené na počítačový monitor. V programu Samův dům se učí třídit domácí nebo divoká zvířata.

„Dozvíme se hodně věcí, třeba to, kdo snáší vajíčka a kdo ne, a o hadech vím, že mají šupinatý ocas,“ vysvětluje předškolák Adam.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tablety pomáhají zvyšovat pardubickým předškolákům počítačovou gramotnost (ilustrační foto)

Tablet a počítač znají tyto děti z domova důvěrně, většinou ale na nich hrají hry nebo sledují pohádky. K aktivnímu vzdělávání využívá virtuální svět málokdo. Ve školce by to ale mělo být opačně, říká učitelka Markéta Valová.

„Pokud mi předškolák tvrdí, že hraje hry, které jsou 18+, je na tom něco zvláštního a pozastavujícího pro mě. Takže tady u nás vybíráme programy tak, aby byly vhodné pro předškoláky a aby je rozvíjely.“

Na počítač v mateřské školce smějí děti pouze v přesně vymezeném čase. „Co se týče komunikace, program používá vhodná větná spojení, navádí je a motivuje k další práci,“ dodává Markéta Valová.

Mateřská škola Brožíkova vlastní dva dětské počítače a využívat je chce pouze doplňkově pro předškolní výuku.

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme