Pardubickým předškolákům pomáhají nové dětské počítače. K hraní her ale neslouží

Pardubické školky získaly atraktivní doplněk výuky. Dětské počítače, využívající interaktivní vzdělávací programy, předškolákům pomáhají hravou formou zvládat počty, písmena i poznávání zvířátek. Darem děti dostaly celkem 40 počítačových jednotek za víc než jeden milion korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce s komunikační aplikací na tabletu ve speciální škole | Foto: Jana Bartíková

Děti z mateřské školy Brožíkově ulici mají oči upřené na počítačový monitor. V programu Samův dům se učí třídit domácí nebo divoká zvířata.

„Dozvíme se hodně věcí, třeba to, kdo snáší vajíčka a kdo ne, a o hadech vím, že mají šupinatý ocas,“ vysvětluje předškolák Adam.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tablety pomáhají zvyšovat pardubickým předškolákům počítačovou gramotnost (ilustrační foto)

Tablet a počítač znají tyto děti z domova důvěrně, většinou ale na nich hrají hry nebo sledují pohádky. K aktivnímu vzdělávání využívá virtuální svět málokdo. Ve školce by to ale mělo být opačně, říká učitelka Markéta Valová.

„Pokud mi předškolák tvrdí, že hraje hry, které jsou 18+, je na tom něco zvláštního a pozastavujícího pro mě. Takže tady u nás vybíráme programy tak, aby byly vhodné pro předškoláky a aby je rozvíjely.“

Na počítač v mateřské školce smějí děti pouze v přesně vymezeném čase. „Co se týče komunikace, program používá vhodná větná spojení, navádí je a motivuje k další práci,“ dodává Markéta Valová.

Mateřská škola Brožíkova vlastní dva dětské počítače a využívat je chce pouze doplňkově pro předškolní výuku.

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme