Při budování infrastruktury fotbalového MS v Kataru zemřely stovky indických dělníků

Více než 500 indických dělníků zemřelo od roku 2012 v Kataru při budování infrastruktury pro fotbalové mistrovství světa. Britskému deníku Guardian to potvrdila indická ambasáda. Guardian už před časem upozornil na katastrofální pracovní podmínky nepálských dělníků a jejich vysokou úmrtnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro Evropany je příjezd do Kataru kulturním šokem | Foto: Jaromír Marek | Zdroj: Český rozhlas

Jen od začátku letošního roku zemřelo podle britského listu v Kataru 24 indických dělníků. V loňském roce pak eviduje indický zastupitelský úřad 241 úmrtí. Diplomaté ale Guardianu neposkytli informace o příčinách smrti ani přesných lokalitách, kde dělníci pracovali.

V případě nepálských přistěhovalců novináři britského listu prokázali, že dvě třetiny úmrtí měly na svědomí pracovní úrazy a srdeční selhání.

Podle Nicholase McGeehana z Human Rights Watch jsou nové statistiky „otřesným potvrzením toho, že v Kataru neumírají jen nepálští dělníci."

V bohaté zemi Perského zálivu pracuje v současné době asi 1,2 milionu gastarbajtrů. Očekává se, že nová zjištění zvýší tlak na katarskou vládu i Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme