Martina Sáblíková obhájila zlatou medaili na pětikilometrové trati

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková na olympijských hrách v Soči obhájila zlatou medaili v závodě na 5000 metrů. Na nejdelší ženské trati triumfovala časem 6:51,54 a o 2,74 sekundy předčila Nizozemku Ireen Wüstovou. Bronz patří další nizozemské reprezentantce Carien Kleibeukerové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sáblíková nastoupila do předposlední rozjížďky s Wüstovou a za svou soupeřkou v úvodu zaostávala, obě ale zajížděly rychlejší mezičasy než průběžně vedoucí závodnice Kleibeukerová.

Česká rychlobruslařka začala postupně náskok Wüstové stahovat, a tři a půl kola před cílem se před ni dokonce dostala. Svůj náskok následně navyšovala až na bezpečný odstup téměř tří sekund.

Motivovala mě přítomnost českých fanoušků, říká po obhajobě zlata Sáblíková

Číst článek

V cíli bylo jasné, že vítězka Sáblíková medaili získá, protože pořadím mohly zamíchat v poslední rozjížďce už jen Němka Claudia Pechsteinová a další nizozemská závodnice Yvonne Nautaová. Nejlepší časy ale neatakovaly a zařadily se na páté a šesté místo.

Sáblíková ke stříbru z tříkilometrové trati přidala nejcennější medaili a svoji olympijskou sbírku rozšířila na pět cenných kovů.

Celkem čeští sportovci získali na těchto hrách sedm medailí, už se tedy jedná o nejúspěšnější zimní olympiádu v historii ČR.

Rychlobruslení:
Ženy - 5000 m: 1. Sáblíková (ČR) 6:51,54, 2. Wüstová 6:54,28, 3. Kleibeukerová (obě Niz.) 6:55,66, 4. Grafová (Rus.) 6:55,77, 5. Pechsteinová (Něm.) 6:58,39, 6. Nautaová (Niz.) 7:01,76, 7. Hemmerová (Nor.) 7:04,45, 8. Beckertová (Něm.) 7:07,79, 9. Černovová (Rus.) 7:08,71, 10. Fudžimuraová (Jap.) 7:09,65.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme