Šumavský skimaraton vyhráli Němci, pořadatelé skvěle připravili trať

Seriál běžeckých lyžařských závodů Stopa pro život má za sebou díl, který se odehrál jako Šumavský skimaraton Kooperativy. Běželo se z Modravy na Kvildu a ocenění zaslouží závodníci i pořadatelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šumavský skimaraton Kooperativy. | Foto: Václav Malina

Organizátoři udělali všechno, co bylo v jejich silách. Trať vyspravili, kde se dalo, nahrnuli sníh, nachystali stopu. A tak by jim právem měla patřit zlatá medaile. Nejrychleji v cíli Šumavského skimaratonu bylo duo německých lyžařů.

Vyhrál Thomas Freimuth před svým krajanem Benjaminem Seifertem. Nejlepším Čechem byl třetí Pavel Ondrášek. Mezi ženami zvítězila Zuzana Kocumová.

Spokojený byl i Viktor Novotný z Jeseníku. „Skončil jsem na osmém místě. Jak tu není sníh, tak jsem tři týdny nic nedělal. Výsledek do desítky je super a závodil jsem i v kategorii vojáků, kterou se mi povedlo vyhrát, tak jsem spokojený,“ řekl v cíli závodník

Přehrát

00:00 / 00:00

Šumavský skimaraton sledoval Kamil Jáša

Vděčnost lyžařů neznala mezí. Stopa, v tomto případě stopa pro život, byla totiž vytvořena opravdu v rámci možností naprosto precizně.

„Organizátoři udělali parádní práci, protože v úsecích, kde to ještě včera nebylo naházené, to perfektně zasypali a vyřízli stopu. Na ty podmínky je to super,“ chválil Viktor Novotný.

V podobném duchu hodnotila pětadvacet šumavských kilometrů také Michaela Pušová z Jablonce, ta vystoupala na bronzový stupínek. „Bylo to hodně těžké a dost jarní. Ale organizátoři to zvládli, co se týče sněhu, takže parádní,“ těšilo závodnici.

A protože organizátoři šli opravdu štěstí naproti, nepotvrdil se původní předpoklad deště. Naopak. Krásně svítilo sluníčko, a tak si účastníci mohli pochvalovat i aktuální podmínky. „Stihla jsem se i trošku pokochat v kopci, když jsem nemohla,“ řekla Michaela Pušová.

Viktor Novotný shrnul i za své kolegy, jaké bude mít touto dobou plány přesně za rok. Rád by na Šumavu vyrazil znovu. „Když bude volný víkend a bude to v programu, tak bych určitě přijel,“ slibuje dopředu Viktor Novotný.

Kamil Jáša, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme