Komunitní centrum v Havířově-Šumbarku se přestěhuje, zchátrálá budova půjde k zemi

Komunitní centrum Armády spásy v havířovském Šumbarku čeká stěhování. Budova, ve které působí, je dnes v dezolátním stavu a radnice chystá její bourání. Oprava by totiž vyšla na 18 milionů korun a to podle města není výhodná investice. Všichni nájemníci tak budou muset změnit adresu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

10.10.2007 - sutiny | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Pro klienty Armády spásy je to nepříjemná zpráva. „Vždyť já sem chodím pro obědy,“ diví se 84letý Štefan. Do šumbarského komunitního centra to má kousek a bojí se, aby pro jídlo nemusel někam daleko.

Hlavně pro nové klienty Armády spásy je chystané stěhování překvapením.

„A proč? Z jakého důvodu? Když jsem sem šel, sháněl jsem centrum po celém Havířově, dozvěděl jsem se o něm náhodně. Je tady čisto, nikdo nás neruší. Jezdím rád na kole, tak sem zajedu a mám výlet,“ říká například pětasedmdesátiletý František.

Přehrát

00:00 / 00:00

O budoucím stěhování komunitního centra v Havířově-Šumbarku informoval reportér Stanislav Janalík

Kdy a kam se komunitní centrum přestěhuje, zatím nikdo netuší. Armáda spásy chce ale dál pomáhat lidem z problémového Šumbarku. Kvůli rostoucímu počtu klientů by dnes navíc využila i víc místa.

„Pro nás by bylo nejlepší mít o něco větší prostor, bezbariérový přístup pro seniory, teď tady máme schody. A do budoucna se chceme zaměřit ještě na další cílové skupiny,“ potvrzuje vedoucí havířovského komunitního centra Ardi van Hattem.

Teď mají zástupci Armády spásy před sebou jednání s radnicí. Havířov navíc zatím s bouráním nespěchá.

„K demolici jako takové dojde až v okamžiku, kdy poslední z uživatelů domu najde své příští působiště, a dům bude kompletně prázdný,“ vysvětluje ředitel městské realitní agentury Pavel Merta. Na místě domu by v budoucnu mělo vyrůst místo k odpočinku s lavičkami.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme