Viktoria Plzeň hlásí posilu, vrací se Jan Rezek

Staronovou tvář přivítala v pátek odpoledne kabina plzeňské Viktorie. V odpoledních hodinách dorazil do Doosan Areny Jan Rezek, který ukončil angažmá v Číně a posílí Viktorii minimálně pro zbytek jarní sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelec dvou gólů v Litvě Jan Rezek | Zdroj: ČTK

Fotbalista absolvoval v pátek první tréninkovou jednotku „Když jsem se dozvěděl o zájmu Plzně, dýchla na mě nostalgie. Zažil jsem zde nejlepší okamžiky kariéry a neměl jsem nad čím váhat,“ popisoval první dojmy jedenatřicetiletý Jan Rezek.

„Ačkoliv je zde přestavěný stadion, dost nových kluků a v neposlední řadě nový trenér, vracím se prakticky do známého a blízkého prostředí. veškeré úspěchy Viktorky jsem prožíval doslova v přímém přenosu,“ přiznal fotbalista.

„Honza Rezek je fotbalistou, který zanechal ve Viktorii nesmazatelnou stopu a výraznou měrou se podílel na velkých úspěších Viktorie. V tuto chvíli je již zaregistrovaným hráčem Viktorie Plzeň a bude k dispozici již pro nedělní utkání se Spartou,“ říká generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Ve Viktorii bude působit minimálně v následujících měsících. „Je připraven pomoci Plzni minimálně ve zbytku jarní sezony s tím, že v létě se budeme bavit o jeho další budoucnosti. Jsem přesvědčen, že bude platnou posilou,“ pokračuje Šádek.

V Evropské lize nenastoupí

V zápasech Evropské ligy ale bude Plzni chybět. „Honza může nastupovat pouze v utkáních Gambrinus ligy a Poháru České pošty, na soupisku pro evropské poháry již nemůže být dopsán,“ upřesňuje manažer Viktorie.

Radost z návratu kamaráda má také Pavel Horváth. „Jsem moc rád, že tu máme kluka, který bude posilou na hřišti i v kabině. Zatím netuším, v jaké kondici a herní pohodě se Honza vrací, ale i kdyby nám měl pomáhat jen v závěru zápasů, bude platnou posilou,“ věří kapitán Viktorie.

Návrat těší i Rezkova agenta. „Honza po oboustranné dohodě ukončil angažmá v Číně a Plzeň byla jeho jednoznačnou prioritou. Jsem rád, že eminentní zájem měly obě strany a zároveň jsem přesvědčen, že to pro Jana Rezka i Viktorii bude úspěšná spolupráce,“ říká Ondřej Chovanec.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme