V Klánovickém lese vzniká 15kilometrová naučná stezka, děti na ní poznají tamní biodiverzitu

V Újezdě nad Lesy vytvářejí místní dobrovolníci naučnou stezku, která má děti zábavnou formou poučit o biodiverzitě Klánovického lesa. Popisky a obrázky na jednotlivých zastaveních vznikly za spolupráce studentů základní školy. Ti své výtvory představili na vernisáži v obecním kulturním domě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klánovický les | Foto: Petr Vilgus, Wikimedia Commons

Celkem by na trase nové Lesní galerie mělo být 60 informačních tabulí. „Každé zastavení je dřevěná tabule a na ní je cedule, která nese dětský obrázek, básničku a mapu celého území. Na ceduli je také QR kód, přes který se můžou návštěvníci připojovat na webové stránky,“ vysvětluje koordinátorka projektu Zita Kazdová.

„Cílem naučné stezky je otevřít lidem oči a srdce pro krásu. V jakém krásném prostředí tady žijeme, to není samo sebou. A taky je důležité, jak se k tomu budeme dál chovat a jakou budeme mít zodpovědnost za to, aby prostředí bylo čím dál lepší a ne naopak,“ říká Kazdová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na nové naučné stezce v Klánovickém lese natáčela Magdaléna Medková

Stezka je dlouhá přibližně 15 kilometrů a vede skrz přírodní park Klánovice-Čihadla. Původní turistická trasa se nijak neupravovala, doplnila se jen o naučné tabule. Zita Kazdová na ně získala grant od ministerstva životního prostředí.

„Z ministerstva jsme dostali asi 620 tisíc, což představuje 90 procent nákladů celé stezky. Desetiprocentní účastí se podílela městská část Praha 21-Újezd nad Lesy,“ dodává koordinátorka projektu.

Pro veřejnost bude stezka přístupná od 22. března.

mka, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme