Vznik Krajského školního hospodářství rozdělil jihočeské zastupitele na dva tábory

Vznik Krajského školního hospodářství v jižních Čechách považují někteří odborníci za návrat kolchozu. Tato příspěvková organizace sloučí školní polesí písecké lesnické školy a školní rybářství v Protivíně. Někteří považují tento krok jihočeských zastupitelů za nesmysl, jiní za nezbytnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jižní Čechy, krajina, rybník | Foto: Tomáš Vodňanský

„Nová organizace bude hospodařit rozhodně lépe než stávající. Odpor ze strany opozice zřejmě nebyl odporem zastupitelů, kteří mají zájem o ochranu majetku kraje,“ prohlašuje komunistický krajský radní pro školství Tomeš Vytiska.

Dotčené školy s plánem nesouhlasily. Obávají se snížení úrovně výuky svých studentů. Proti zřízení Krajského školního hospodářství se postavilo také 18 z padesáti přítomných zastupitelů.

Jedním z nich byl i Vladimír Homola z ODS. Podle něj jde o nepromyšlenou záležitost.

„Protože, jestli někdo dělá nějaký podnikatelský záměr a není k tomu schopen doložit čísla a ještě si stěžuje na to, že se s majetkem špatně hospodaří a přiznává svoji neschopnost to správně řídit a říká, že ředitelé jsou špatní a proto zvolí jiné, je vidět ta naivita, nepřipravenost, slabost a také to, že se hledá jiná argumentace pro to, aby se ten majetek mohl skutečně v uvozovkách znárodnit,“ říká.

Ale vůbec se podle něj nepřemýšlí o tom, jak to zhodnotit. „Takže samozřejmě musí člověku přijít první na mysl, co za tím skutečně je, jaký je za tím záměr. Určitě ne, že by se provoz měl zlepšit,“ dodává Homola.

Podle jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly se změní jen správa majetku polesí a rybářství.

Jihočeské Krajské školní hospodářství má začít fungovat už letos 1. července.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme