Kraj zamítl odvolání proti stavbě distribučních hal Amazonu u Dobrovíze

Středočeský kraj zamítl odvolání proti výstavbě skladů pro internetový obchod Amazon. Odvolání podala obec Dobrovíz, kde má distribuční centrum stát, a místní občanské sdružení Občané pro Dobrovíz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký internetový obchod Amazon plánuje v Dobrovízi u Prahy postavit nové distribuční centrum. Na snímku ze 14. listopadu je objekt, který je již v provozu a těsně sousedí s bytovou výstavbou v obci | Zdroj: ČTK

„Krajský úřad potvrdil, že společnost Amazon může na katastrálních pozemcích obce Dobrovíz stavět distribuční haly,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí kraje Nikol Mertinová.

Rozhodnutí úřadu lze ještě napadnout žalobou u krajského soudu nebo podat podnět na přezkum na ministerstvo pro místní rozvoj.

Odvolání proti rozhodnutí stavebního úřadu Hostivice podala obec Dobrovíz a občanské sdružení Občané pro Dobrovíz loni v prosinci.

Místní zastupitelé ale v únoru těsně schválili memorandum o spolupráci a smlouvu s developerem, který chce distribuční centrum pro Amazon vybudovat.

Vedená Dobrovíze dál trvá na tom, že kolem obce vznikne obchvat a že firma Panattoni Europe, která stavbu zajišťuje, provede i další dopravní opatření. Developer již sice na tyto podmínky přistoupil, zatím se ale k jejich plnění nezavázal podpisem smlouvy. Obec tak na další jednání čeká.

Amazon | Foto: Český rozhlas

ČTK, Kateřina Havránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme