Pardubičtí potápěči budou mít v lomu Leštinka bronzovou sochu

S kuriózní žádostí se nedávno obrátili na pardubickou radnici místní potápěči. Chtěli, aby jim město věnovalo sochu, která v minulosti stávala před plaveckým areálem. Dostali ji, a teď ji chtějí umístit v lomu Leštinka na Chrudimsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potápěči čistili dno Malše | Foto: Mária Pfeiferová

Jde o dvoumetrovou bronzovou sochu spoře oděné ženy, která představuje Vítězství. Oběma ruka drží ohnutou ratolest a přes jednu paži má plášť až na zem.

Socha původně stávala před plaveckým areálem, po jeho rekonstrukci se dostala do depozitáře. Podle Pavla Počepického z potápěčského klubu H2GO spustí v dubnu umělecké dílo do vody.

„Je to na zpestření ponoru, protože v našich vodách toho není tolik k vidění, ryb tam není tolik jako v moři. Je to pro lidi, kteří se rádi potápí v našich vodách, něco trochu jiného.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O potopení sochy Vítězství se zajímala Drahomíra Bačkorová

Zastupitelé města potápěčům navrhovali, že jim věnují i jiné sochy. „Možná bychom tam mohli přidat sochu rudoarmějce, kterou máme u Tyršových sadů, protože rudoarmějci Pardubice neosvobodili,“ prohlásil jeden ze zastupitelů.

Jiný ovšem namítl, že socha rudoarmějce je tak velká, že by se do lomu možná ani nevešla. Pod vodou nakonec skončí jen socha Vítězství. Potápěči ji umístní do zhruba dvacetimetrové hloubky.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme